Cilt alt tonunuzu bilmek, doğru makyaj yapmanızı, saçınızı doğru renge boyamanızı, doğru tonlarda fondöten kullanmanızı ve kıyafet seçimlerinizde size en uygun rengin ne olduğunu bilmenizi sağlar. Cilt alt tonunun nasıl bulunur sorusunun cevabı ile daha güzel ve çekici görünürsünüz. Videoda cilt alt tonunuzu nasıl bulabileceğiniz ve cilt beyazlatma yöntemleri bilimsel olarak anlatılmıştır.

Daha beyaz bir tene sahip olmak isteyen kişiler için de birbirinden pratik cilt beyazlatma yöntemleri anlatılmış, bunları nasıl uygulayacağınız açıklanmıştır. Üstelik bu cilt beyazlatma yöntemlerini sadece organik ürünler kullanarak evinizde kendiniz çok kısa sürede uygulayabilirsiniz. Dolar kuru değerinin ekonomik istikrarsızlık yaşadığı günlerde cilt beyazlatma krem fiyatları çok fazla artmıştır bu yüzden verilen tarifler ile hiçbir ücret ödemeden kendiniz uygulayabileceksiniz.

Cilt beyazlatmak için Irkların tarihi ve ırkçılık sürecine, cilt alt tonundan makyaj, giyim ve renklerin önemine, güzelleşmek için tarihte insanların neler yaptıklarından günümüzdeki sürece, beyaz tenli olmaktan nasıl olunabileceği ile ilgili eşsiz tariflerle dopdolu bir sizi bekliyor.

Videolarım ile ilgili fikir ve düşüncelerinizin benim için önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Bu yüzden soru yada bir görüşünüz var ise yorum yapmaktan çekinmeyin lütfen.

 

Önerdiğim Videolarım

KEDİ TÜYÜ KİST YAPAR MI? ➤https://www.youtube.com/watch?v=odJLK…

VEGAN VE VEJETARYEN BESLENME ➤https://www.youtube.com/watch?v=LFrdB…

CİLT ALT TONU NASIL BULUNUR? ➤ https://www.youtube.com/watch?v=80477…

KANALIMA ÜCRETİSZ ABONE OLUN ➤ https://www.youtube.com/channel/UC_Ef…

BENİ İNSTAGRAMDAN TAKİP EDİN ➤ https://www.instagram.com/nedreterol/

BENİ TWITTERDAN TAKİP EDİN ➤ https://twitter.com/nedreterol

Merhaba Ben Nedret Erol, Fizikçiyim.

Lisansımı Fizik Bölümünde , lisansüstü derecemi ise Biyomedikal Bilimlerde tamamladım. Yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerde burslu programlar kazanarak araştırma gruplarında çalışmalarda bulundum ve bu çalışmalarıma devam ediyorum. Youtube kanalımda bilimi eğlenceli bir dil ile insanlara anlatmayı amaçlarken doğa ve hayvan hakları konularına mümkün olduğunca yer vermeye çalışıyorum. Genellikle haftada bir ürettiğim videolarım ile seyirci karşısına çıktığım kanalıma abone olmayı ve beğendiğiniz videolarımı daha fazla insanın faydalanabilmesi için sosyal medya hesaplarınızda (facebook, instagram, twitter) paylaşmayı unutmayın.

Beni izleyen ve katkıda bulunan doğayı ve bilimi merak eden herkese teşekkür ederim.

Gün ışığında bileğinizdeki damarlarınızı kontrol ediyorsunuz; damarlarınız mavi görünüyorsa soğuk, yeşil görünüyorsa sıcak alt tona sahip olduğunuz anlamına geliyor. Hem yeşil, hem maviyse de nötr alt tonu demektir. Cilt alt tonunu sadece damarlara bakarak anlamak çok kolay değil. Çünkü ışık, derinin inceliği gibi faktörler kişiyi yanıltabiliyor. Bu yöntem kısa yoldan alt tonumuzun ne olduğu hakkında fikir verecek fakat dediğim gibi kesin cevap için yapacağım videodaki testi uygulayın.

Cilt tonunuzu öğrenmek için Photoshop veya Paint’in renk skalasından yardım alabilirsiniz. Şimdi photoshop kim yüklicek paint desen uğraşamam diyenler için  fotoğrafınızı kolayca yükleyerek cilt tonunuzu renk eşleşme sistemi ile öğrenebileceğiniz bir linki video açıklamamda görebilirsiniz.

https://www.ginifab.com/feeds/pms/pms_color_in_image.php

evet Cilt renginizi biliyorsunuz zaten…Cilt alt tonunuzu bilmeniz, size yakışanı bilmeniz demektir demiştik.  Soğuk tona sahipseniz, pembe, lacivert gibi soğuk renkler size daha çok yakışır. Sıcak tonlular ise doğal olarak yeşil, kırmızı gibi sıcak renkleri daha iyi taşırlar

Sıcak alt tonlu kişilere altın, bakır ve oksit takılar yakışırken, soğuk alt tonlu kişiler gümüş ve siyahtan şaşmamalı.

Saç ve makyaj konusunda iş karmaşıklaşıyor. Çünkü sıcak alt tonlu bir kişi saçlarını sarıya boyattığında hasta gibi görünebilir. Burada mümkün olduğunca nötre gitmek gerekiyor. Örneğin sıcak alt tonlu ciltler küllü tonlarla sıcaklıklarını nötr hale getirebilir. Aynı şekilde soğuk alt tonlu ciltler dore tonlarıyla ciltlerine canlılık katabilir.

Far, ruj gibi renkli kozmetik ürünlerinde kural giysilerle aynı. Ancak fondöten gibi ten ürünlerinde tıpkı saçta olduğu gibi nötrleme işlemi gerek. Tabii bu işlem sırasında doğal cilt tonunuzdan uzaklaşmamanız gerekiyor. Sıcak gruba aitseniz soğuk, soğuk gruba aitseniz sıcak tonlarda bir fondöten sizi daha sağlıklı gösterecektir. Beyaz bir ten Japonya’da yıllardan beri ayrıcalıklı olmanın temel şartlarından sayılıyor. Pudra kullanmayı yetersiz gören Japon kadınlar, daha da beyaz görünmek ve kalıcı bir beyazlık için çılgınca kozmetik ürünler kullanıyorlar. kozmetik ürünleri ve makyaj malzemesi satan firmalar milyonlarca dolarlık kar elde ediyor. Japonlar için beyaz ten dünyanın en çekici görüntüsünü oluşturuyor. Beyaz cildin dış görünüşteki pek çok kusuru örttüğü düşünülüyor. Kullandıkları krem ve diğer ürünler çok pahalı. Birkaç krem için 500 ila 1000 dolar arasında değişen ücretler bil ödenebiliyor. Beyaz Cilt ve Kesin Avantajları gibi bestseller kitaplar satıldı Japonyada yıllarca. Uzakdoğu ülkelerinde güzellik anlayışının temelinde beyaz cilt olduğu için Güneşten korunuyorlar ve cilt kanserine yakalanma oranları çok daha düşük. Bu yüzden güneşlenen Japon görme ihtimalimiz çok az

Asyalılar genellikle sıcak, Avrupalılar ise soğuk alt tonlu cilt tipine sahiptir. Avrupalılar solaryum, bronzlaştırıcı gibi yöntemlerle ciltlerine sarı ton katmaya çalışırlar. Türklere gelince, çoğunlukla sıcak alt tonlu ciltlere sahip olduğumuz bir gerçek. Sarı saçın birçok bayana yakışmamasının kaynağı bu olabilir belki de.

Yüzyıllardır en büyük güzellik ölçülerinden biri beyaz tendir. Beyaz ten masumiyet ve duruluğu çağrıştırtırır ve Yıllardır Beyaz tenli kadınlara şarkılar yazılmıştır. (biraz şarkı sonra geri sarma efekti) Kendini bir vampire ısırtmanın, un çuvalına girip çıkmanın , çamaşır suyu ile elini yüzünü yıkamanın haricinde beyazlamak için sayısız yöntemlere başvurmaktalar kadınlar. 2. Bir seçenek de ölmek. Evet ölünce de teniniz mükemmel beyazlık ve saflıkta olur. Çok masum ve duru görünür ölen kişi.  fakat bu yöntem yaşadığımız boyutta bir işe yaramadığı için pek tavsiye etmiyorum. Eskiden Ten rengini beyazlatmak isteyenlerin kurşun, arsenik ve civa gibi kimyasallara bile başvurduğunu bildiğimiz için ölmeyi düşünenler de olmuş olabilir.