Rıza Karaağaçlı ile Seslendirme Radyoculuk ve Oyunculuk Üzerine sohbetimiz çok keyifliydi. 1984 Yılında Lise Tiyatrolarında tiyatroya başlayan Rıza Karaağaçlı liseyi bitirdiğinde özel tiyatrolarda, 1984 yılında ise TRT’de eğlence programlarında oyunlar oynadı. 1987 yılında Ankara TRT’de seslendirmeler yapmaya başladı ve 1992 yılında radyoculuğa ilk adımını Gün Fm’de attı.1994 Yılında Radyo Vizyon’a, 1997’de de Mydonose’a geçti. 7 Yıl Radyo Mydonose’da kaldıktan sonra Radyo Tatlıses’e transfer Oldu. Ortalama iki yıl Tatlıses’te kaldı ve 2006 yılında Radyo Tatlıses’den ayrıldı. Bir müddet Kanal 1’deki Kamerada Hırsız Var adlı programı sundu. Şu anda dublajlarına devam etmekte ve konuk oyuncu olarak dizilerde oynamaktadır.

Rıza Karaağaçlı show programları ile ben dahil birçok radyo programcısına ve bu mesleğe gönül verenlere ilham kaynağı olmuş bir isimdir. Zamanında insanları uykusuz bırakan programlarını yine Muzo, Okan Bayülgen, Yavuz Seçkin, Cem Ceminay, Hopdedik Ayhan, Okan Karacan, Ceyhun Yılmaz gibi isimlerle eş zamanlı gerçekleştirmiştir. Karaağaçlı, en popüler yabancı sinema ve belgesel filmlerini seslendirirken başrol oyuncularının Türkiye sesi olmayı başarmıştır. Bunların yanında Okan Bayülgen, Muzo ve Beyazıt Öztürk gibi isimlerle birlikte radyoculuk mesleğine gönül vermiş programcılara ilham kaynağı olmuştur. Rıza Karaağaçlı’nın oyunculuk geçmişi Türkiye’nin ilk dizilerinden Ferhunde Hanımlar ile başlamış ve yaklaşık 5 yıl süre ile ortalama 1000 bölüm bu dizide rol almıştır. Radyo yıllarından oyunculuğa, seslendirme sanatından özel hayatına kadar her şeyi konuştuk sevgili Rıza ile. Samimi ve keyifli sohbeti için kendisine çok teşekkür ediyorum.

Önerdiğim Videolarım

Kedi Tüyü Kist Yapar Mı? ➤https://www.youtube.com/watch?v=odJLK

Vegan ve Vejetaryen Beslenme ➤https://www.youtube.com/watch?v=LFrdB

Mucize Enerji Türü PiezoElektrik ➤ https://www.youtube.com/watch?v=YsNDx

İyilik Yapmanın Anatomisi ➤ https://www.youtube.com/watch?v=A0G2C…

Beni instagramdan takip edin ➤ https://www.instagram.com/nedreterol/

Beni twitterdan takip edin ➤ https://twitter.com/nedreterol

Merhaba Ben Nedret Erol, Fizikçiyim. Lisansımı Fizik Bölümünde, lisansüstü derecemi ise Biyomedikal Bilimlerde tamamladım. Yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerde burslu programlar kazanarak araştırma gruplarında çalışmalarda bulundum ve bu çalışmalarıma devam ediyorum. Youtube kanalımda bilimi eğlenceli bir dil ile insanlara anlatmayı amaçlarken doğa ve hayvan hakları konularına mümkün olduğunca yer vermeye çalışıyorum. Genellikle haftada bir ürettiğim videolarım ile seyirci karşısına çıktığım kanalıma abone olmayı ve beğendiğiniz videolarımı daha fazla insanın faydalanabilmesi için sosyal medya hesaplarınızda (facebook, instagram, twitter) paylaşmayı unutmayın. Beni izleyen ve katkıda bulunan doğayı ve bilimi merak eden herkese teşekkür ederim. Nedret Erol